Kërko ...
Ofertë!
SKU LG0006 Kategoria:

Zonja Bovari

Autor: Gustav Flober

Çmimi origjinal qe: 9.50€.Çmimi i tanishëm është: 6.65€. inkl. MwSt
9.506.65

Nuk ka në stok

Përshkrim

Ngjarjet e romanit morën shkas nga një histori e vërtetë që pati ndodhur në qytetin e lindjes së Floberit. Atij i mbetej veç të realizonte përgjithësimin artistik të realitetit. Përgjithësimi ishte realist dhe lidhej me degradimin e shoqërisë franceze të kohës. Heroina është viktimë e kësaj shoqërie dhe pjesë organike e saj. Me Emën shfaqet dukuria e bovarizmit: prirja për të ëndërruar dhe për t’u zhgënjyer pafundësisht nga realiteti. Prandaj ishte dhe është tejmase i lexuar në çdo kohë

Informacion shtesë

Pesha 1 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Zonja Bovari”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *