Kërko ...
Kategorite: , , Etiketat: ,

Verë e Kuqe 0.75 l – Arberi Kallmet

Rezervuari i fermentimit: rezervuarë çeliku inox
Koha e fermentimit: 15 ditë
Lloji i rezervuarit të maturimit: rezervuar çeliku inox
Koha e plakjes së shishes: 8-12 muaj
Kohëzgjatja e maturimit deri në shishe: 4 muaj

12.5% vol

16.50 inkl. MwSt
23.57 L

Nuk ka në stok

Përshkrim

Kjo verë ka shijen e veçantë për Kallmet,
ngjyra tipike e kuqe rubini e plotë. Ka shije si mollë të kuqe dhe boronicë. Një shije e mrekullueshme që zgjat për një kohë të gjatë.
Temperatura e përsosur e shërbimit është 18 gradë Celsius.

Informacion shtesë

Pesha 0.7 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Verë e Kuqe 0.75 l – Arberi Kallmet”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *