Kërko ...
SKU BO0114 Kategoria:

Tregime – Martin Camaj

Autor: Martin Camaj

4.80 inkl. MwSt
4.80

Nuk ka në stok

Përshkrim

Sado të ndodhura në hapësirat ku gjallojnë legjendat, e shpesh përmes thuajse të njëjta teknikash, gjësendet dhe jetët që na rrëfen Camaj janë të veshura me një përditshmëri të fortë e të dendur, të rrëfyeshme përmes gjesteve, ndjesive, peizazheve, ujit e dheut, lëndës së rëndë dhe djersës, përshkrimeve të ritmuara me dialogë dramatikë. Në këto pak proza të shkurtra, por edhe në dy dramat e vetme të tij, personazhet e Camajt vdesin, rrëfejnë apo shndërrohen jashtë çdo përkufizimi heroik

Informacion shtesë

Pesha 1 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Tregime – Martin Camaj”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *