Kërko ...
Ofertë!
SKU A-001121 Kategoria:

Otello

Autor: William Shakespeare

Çmimi origjinal qe: 4.80€.Çmimi i tanishëm është: 3.36€. inkl. MwSt
4.803.36

1 stok

Përshkrim

Otello, arapi i Venedikut u shkrua më 1604, bazuar në veprën “Hecatommithi” i novelistit italian Giraldi Cinthio. Otello, arapi i Venedikut u shkrua më 1604, bazuar në veprën “Hecatommithi” i novelistit italian Giraldi Cinthio. Rolet e para janë Otello, Desdemona dhe Iagua, ndërsa të dytët janë Brabanti, Kasi, Roderigu, Emilia dhe Bianka. Ky është një botim luksoz i përkthimit unik të veprës nga Fan S. Noli.

Informacion shtesë

Pesha 1 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Otello”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *