Kërko ...
Ofertë!
SKU BO0108 Kategoria:

Novela – Martin Camaj

Autor: Martin Camaj

Çmimi origjinal qe: 8.64€.Çmimi i tanishëm është: 6.05€. inkl. MwSt
8.646.05

2 stok

Përshkrim

Martin Camaj i dha një ngjyresë moderne novelës shqipe, ku ai ka një konceptim teorik dhe një specifik në rrëfim: Novela e Camajt na vjen si zhanër tragjik, si kujtesë dhe si një teknikë e rrallë narrative, e ngjashme me modelet e rrëfimit të Nervalis, Henry James, Prusti, Joyce, apo edhe autorë të tjerë bashkëkohorë

Informacion shtesë

Pesha 1 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Novela – Martin Camaj”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *