Kërko ...
Ofertë!
SKU A-003682 Kategoria:

Jul Çezari

Autor: William Shakespeare

Çmimi origjinal qe: 4.80€.Çmimi i tanishëm është: 3.36€. inkl. MwSt
4.803.36

Nuk ka në stok

Përshkrim

“Jul Cezari” u shkrua mes viteve 1599 dhe 1601, ku Shekspiri dramatizon, por edhe ndërlidh me mjeshtëri karakteret e veprës “Jetët Paralele” të Plutarkut, duke krijuar veprën teatrale më të fortë të botës, sa që me të drejtë konsiderohet shumë më me vlerë sesa duzina vëllimesh historianësh të specializuar. Një botim luksoz i përkthimit zyrtar të Fan S. Noli.

Informacion shtesë

Pesha 1 g/kg

Shqyrtime

Ende nuk ka komente

Bëhu i pari që komentoni produktin: “Jul Çezari”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *