Search ...
Sale!
SKU 0001 Kategorite: , , Etiketat: ,

ama® Barista Trend – 1kg

 

Intensiteti  4.0
Aciditeti  1.0
Idhtësia  5.0
Trupi  2.0

17.75 inkl. MwSt
20.9917.75 kg

50 in stock

Description

INTENSE DHE E EKUILIBRUAR

 

Kafeja Arabika e Amerikes Qëndrore dhe e asaj Jugore, ndërthuren në një harmoni të plotë me kafenë Robusta te Azisë. Me një intensitet që nxjerr në pah aromat ekzotike të kafesë dhe një shije elegante.

Origjina
Arabika e mbledhur me mjeshtëri në tokat e Honduras, Brazil dhe e ndërthurur me mjeshtërinë e mbledhjes së Robustas në Vietnam por edhe Indonezi, bëjnë të mundur prodhimin e një kafeje tejet cilësore.

Pjekja
Mjeshtërite tanë kanë menduar të bëjnë një pjekje pak me të lehtë për këtë kafe në mënyre qe të shijohen notat ekzotike te arabikas së Hondurasit dhe Brazilit. Me këtë mënyrë pjekjeje, Robusta ruan trupin e plotë dhe kremoz por pa I prishur aromat karakteristike të kafesë.

Profili aromantik
Intense, e pasur me nota toke, erëzash, frutash ekzotike qe krijojnë një idhtësi të lehtë.

Additional information

Weight 1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ama® Barista Trend – 1kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *