Suche
Angebot!
SKU BO0108 Kategoria:

Novela – Martin Camaj

Autor: Martin Camaj

Ursprünglicher Preis war: 8.64€Aktueller Preis ist: 6.05€. inkl. MwSt
8.646.05

2 vorrätig

Beschreibung

Martin Camaj i dha një ngjyresë moderne novelës shqipe, ku ai ka një konceptim teorik dhe një specifik në rrëfim: Novela e Camajt na vjen si zhanër tragjik, si kujtesë dhe si një teknikë e rrallë narrative, e ngjashme me modelet e rrëfimit të Nervalis, Henry James, Prusti, Joyce, apo edhe autorë të tjerë bashkëkohorë

Zusätzliche Information

Gewicht 1 kg

Bewertungen

Es gibt noch keine Bewertungen.

Schreibe die erste Bewertung für „Novela – Martin Camaj“

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.